«Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання?»Чи готова українська освіта до викликів майбутнього? Яка модель вищої освіти потрібна Україні для «економічного стрибка»? Де знайти кадри для нової економіки?  Відповіді на ці запитання шукали разом із експертами – викладачами вишів Харкова, освітянами, громадськими діячами та представниками бізнесу.


Під час дискусії у прес-центрі «Накипіло» пролунало багато цікавих думок, як освіта може стати драйвером економіки, і чому важливо школярам, студентам, батькам та викладачам якомога ретельніше ставитися до вирішення проблем в українській освіті.

1. Форми навчання і організації навчального процесу, закріплення рівня компетентностей і навичок – далекі від досконалості.

2. Позитивом є те, що українці поступово розуміють, що навчання – це безперервний процес. Не достатньо один раз отримати вищу освіту і залишатися протягом десятиліть професіоналом – потрібно увесь час вдосконалюватися.

3. Гостро стоїть питання працевлаштування студентів та відповідності спеціальностей потребам реального сектору економіки. На рівні держави потрібне розуміння перспектив шкільної освіти, на рівні вишів та бізнес-спільноти – корелювання потреб для ринку та навчання професіоналів для конкурентної економіки.

4. Питання знання іноземної мови. За даними проведеного у 2018 році дослідження освітньою компанією EF Education First, рівень знання англійської мови в Україні – один із найнижчих в Європі. Хоча в світі ми займаємо середні позиції.

5. А от за показниками відтоку українських абітурієнтів та студентів на навчання до країн Європи – йдеться, передусім, про Польщу – є одним із показників того, що нинішня українська освіта не завжди відповідає світовим ринковим тенденціям. Адже нинішня молодь – мобільніша та може обирати більше опцій для саморозвитку. Не секрет, що вчорашні українські школярі та їхні батьки за наявних можливостей роблять свій вибір на користь закордонної освіти не лише тому, що вона може краще підготувати людину до майбутньої професії, а ще й тому, що такий спеціаліст зможе знайти роботу в інших країнах. А значить – більше заробляти, ніж його одноліток в сутужних економічних реаліях України.