В Україні відмовляються від повітряних кульок на шкільних святахЗоозахисна ініціатива UAnimals започаткувала проект #ековипускний, яким закликає відмовитися від латексних та гумових повітряних кульок на шкільних святах.

Чому цей проект важливий?

“Цього тижня гуманістичний рух UAnimals запустив ініціативу #ековипускний, аби привернути увагу до інколи непомітної, але дійсно важливої проблеми. З радянських часів в Україні існує традиція на випускних і останніх дзвониках випускати повітряні кульки. Останні долають величезні відстані, перш ніж падають сміттям у річки та ліси. Тварин і птахів притягує яскравий колір, тож вони часто гинуть, намагаючись проковтнути кульку, або заплутавшись у її стрічці”, – наголошують в організації.

Відомо, що латексні або гумові повітряні кульки розкладаються щонайменше чотири роки, а капронові стрічки – понад 100 років. Вони забруднюють довкілля.

Ініціатива вінницької школярки

Самотужки організувала боротьбу із кульками у своїй школі й вінницька десятикласниця Марія Ошовська. Вона започаткувала проект «#Дульки_кулькам».

Дівчина закликає усіх до відмови від запуску повітряних кульок та вогняних ліхтариків під час святкових лінійок та випускних вечорів.

За її словами, такі розваги шкодять довкіллю, зокрема птахам та тваринам.

Раніше ми писали про те, що Марія відучує від одноразових горняток для кави вінничан.

У міністерствах України підтримують еко-проект

Ініціативу відмови від архаїчної традиції із запуском повітряних кульок на шкільних святах також підтримали у Міносвіти, Мінекології та МОЗі України.

Нагадаємо, в одній із полтавських шкіл адміністрація закликала учнів не приносити букетів на лінійки та випускні. Замість цього вони запропонували збережені кошти віддати на благодійність.

За матеріалами “Шо там?