Цього року в Україні відновили майже 36 тисяч гектарів лісуЗа перше півріччя 2019 року лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі 35 852 гектари, повідомляє прес-служба Держлісагентства.

Відтворення лісів складається з трьох компонентів

  • Садіння та висівання лісу (майже 25 тисяч гектарів)
  • Сприяння природному поновленню лісів (більше 10 тисяч гектарів)
  • Створення нових лісів (майже 1,4 тисячі гектарів)

Яким чином відбувається відновлення лісів?

Відповідно до законодавства, надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки і посаджено.

Зрубів українських лісів стає менше

Варто звернути увагу на те, що з 2017 році відбувається значне зменшення площі зрубів від суцільних рубок під час заготівлі деревини. Таке зменшення обумовлено Санітарними правилами в лісах України, якими і передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени. Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.

За матеріалами “Шо_там