Чого можна досягти за допомогою онлайн-освіти. Досвід платформи EdEraОсвіта – основа сталого розвитку. Саме тому наша громадська платформа «RE:Старт» приділяє таку увагу цій темі. В Україні триває реформа середньої і вищої школи. Ми поступово позбавляємося від «радянської спадщини». Проблема в тому, що скопіювати чиюсь, нехай успішну, модель не вийде. Доведеться шукати свій шлях.

Реальність така, що сьогодні професіонал, який хоче бути конкурентоспроможним, змушений не раз міняти сферу діяльності або освоювати нові компетенції. «Уміння вчитися» – важливіше всіх інших.

В еру інформаційних технологій перевагу має той, хто вміє фільтрувати і обробляти відомості. І, відкидаючи зайве, створювати нове. Все більше популярності набуває он-лайн освіта.

Нещодавно команда «RE:Старт» мала можливість ближче познайомитися із проектом он-лайн освіти EdEra. Ідея створення нової освітньої платформи належить двом студентам-фізикам Київського національного університету імені Тараса, Шевченка, які збиралися продовжити навчання у Сполучених Штатах.

Для підготовки вони використовували онлайн-курс Массачусетського Технологічного Університету «Circuits and electronics». Досконалість курсу була у всьому — від подачі матеріалу та домашніх завдань, до електронної книги з доступними поясненнями та яскравими ілюстраціями.

Саме цей приклад спонукав талановитих студентів створити онлайн курс по фізиці для школярів. Адже, хоч українські навчальні матеріали за змістом глибші, ніж заокеанські, але вони не настільки зрозумілі.

Створюючи курс, була поставлена амбітна мета – поєднати українську школу та американську. Майбутні члени команди EdEra пройшли ще не один онлайн-курс на різних західних платформах, дослідили найкращі з них та оцінили рівень отриманих знань. Зрештою, ці двоє студентів, зокрема нинішній керівник проекту EdEra Ілля Філінов, залишились в Україні та продовжили займатися розвитком освітнього стартапу. З двох людей, які почали створювати проект навесні 2014 року, команда виросла до 15 відданих своїй справі працівників і об’єднала навколо себе багатьох волонтерів.

За 5 років команда EdEra створила 33 онлайн-курси, 12 спецпроектів, 13 інтерактивних підручників, а в YouTube записи курсів зібрали понад 12 мільйонів переглядів та 33 тисячі підписників.

До створення курсів долучаються OSCE Project Co-ordinator in Ukraine, UNICEF Ukraine, UNDP Ukraine/ ПРООН в Україні, Міністерство освіти і науки України, Kyiv School of Economics, VoxUkraine.

Зокрема, EdEra у партнерстві з МОН України розробила та впровадила курс з сучасної методики навчання у молодшій школі.