Вітальня – це найбільш завантажене місце в нашому домі. Це місце, де сім’я проводить більшу частину свого часу, дивлячись телевізор, спілкуючись і вітаючи своїх друзів. Що в такому випадку робить вітальню красивою і модною? Ось кілька порад по дизайну вітальні, які потрібно взяти до уваги, щоб мати зручне, просте і привабливе місце для проведення дня від дизайнера інтер’єрів студії Luxury Antonovich Design Україна Світлани Антонович (Svitlana Antonovich).
Плануйте планування вітальні
Перед покупкою меблів визначте розміри своєї кімнати і намалюйте її план. Визначте вентиляцію приміщення, точки доступу, природне освітлення і його орієнтацію. Як тільки ви візьмете до уваги свої потреби і бюджет, ви можете приступити до планування вітальні. Використовуйте начерки вручну або програмне забезпечення, щоб випробувати всілякі макети і варіанти.
Рекомендації щодо макету
Хоча жоден “варіант” не підходить для всіх, деякі композиції довели свою ефективність. Наприклад, найкращою стратегією звернення є збереження чистоти підключення точок доступу. Інший варіант-створення більше однієї зони відпочинку, що забезпечує більшу різноманітність для всієї родини. Зона Камін може бути основною, але чому б не додати Книжковий куточок біля вікна. Щоб з’єднати цю композицію у вітальні, потрібно одне просте Доповнення-килим. Килим визначає кожну зону в кімнаті і повинен включати в себе всі меблі в своїй області.
Меблі
Форма і розмір
Ідеальний диван має велике значення в дизайні:»не надто великий і не дуже маленький”. Його висота не повинна бути занадто низькою, тому що це ускладнює вхід або вихід. Його форма залежить від площі вашого простору і функціональності. Г-подібний диван дійсно хороший біля стін, він виділяє дві різні зони на відкритому плануванні.
Тканина
Тканини намагайтеся вибирати зручні і практичні, щоб домогтися довговічності протягом багатьох років. Незалежно від того, чи є у вас діти або домашні тварини, вам знадобляться тканини дійсно хорошої якості, які витримають будь-які обставини. Крім того, не забудьте вибрати тканину середнього тону, так як на ній не будуть легко помітні забруднення і плями. Додайте кілька яскравих і затишних подушок.
Столи та стільці
Рухомі бічні столики, стільці і табурети відмінно підходять для гнучкого дизайну, оскільки ви можете час від часу змінювати обстановку в кімнаті. Це може освіжати час від часу простір вітальні і зберігає інтер’єр цікавим. Різноманітність таких предметів-окрема історія. Поєднання дивана з кріслами дає кожному можливість розташуватися перед телевізором по-різному. Приставний столик поруч з кріслом для відпочинку стане ідеальним місцем для відпочинку.
Вибір стилю меблів також дуже важливий.
Фарба
Найпростіший спосіб вибрати колір фарби для кімнати – спочатку вибрати тканину і меблі. Це дозволяє точніше і простіше підбирати фарбу.
Ви завжди хочете, щоб дизайн інтер’єру вашої вітальні був красивим і цікавим, тому не вибирайте для фарби той же відтінок меблів, що і меблі. Замість цього перегляньте колірне колесо та палітри, щоб побачити, які кольори доповнюють один одного, створюючи візуальну сцену.
Якщо ви хочете заявити про себе, вибирайте темну фарбу з однотонними відтінками меблів. Інший спосіб-легка палітра з чітко помітними предметами меблів. У цьому випадку все, що потрібно кімнаті, – це графічні зображення.
Грамотний вибір фарб для стіни-дуже важливий етап, так як він надає кімнаті настрій, будь то розслаблене або яскраве. Зрештою, змішування фарби і кольору меблів або використання відтінків одного кольору залежить від ваших уподобань.
Освітлювальний пристрій
Крім природного освітлення в ранковий час, дуже важливо, щоб в кімнаті були різні елементи освітлення. Багато варіантів освітлення мають різне призначення і конструктивне використання. Наприклад, світлодіодні ліхтарі є графічними інструментами освітлення, а стельові-центральними джерелами освітлення. Інтенсивність освітлення також залежить від ваших уподобань. Темні житлові приміщення потребують сильного освітлення, щоб збалансувати простір. В інших гладких приміщеннях краще використовувати точкові світильники, так як вони розслаблюють настрій в кімнаті.
Текстура
Поєднання різних матеріалів надає кімнаті більш глибокий вигляд і затишний стиль. Ви можете змішувати скло, дерево, декоративні панелі, шкіру та бавовну. Використання текстури в дизайні інтер’єру йде рука об руку з кольоровою палітрою. Коли вітальня простора і світла, важлива стіна з 3Д ефектом. Дерев’яні статеві дошки самі по собі можуть додати в вітальню домашнього затишку. Також скляні перегородки і прозорі вікна красиво відтіняють більш темні відтінки.
Комфортно і затишно
Деякі люди наполегливо працюють, щоб створити витончену вітальню для своїх відвідувачів, щоб дивитися на неї, як на виставковий зал. Це не призначення вітальні. Це повинно бути гостинно і затишно, щоб вся сім’я і їхні друзі прекрасно проводили час разом.
Аксесуари для вітальні
Аксесуари додають завершальний штрих дизайну вітальні. Вони надають глибину всьому інтер’єру, але можуть бути досить складними, тому вони повинні відповідати дизайну. Завжди пам’ятайте, що не можна зловживати ними в одній кімнаті, будьте розбірливі і дотримуйтесь свого художнього чуттю.
Дзеркала, картини, рослини або диванні подушки ― все це різні аксесуари. Рослини на великому просторі завжди освіжають, особливо коли вони стоять біля стіни, заповненої сімейними фотографіями. Більш того, сучасні торшери у читальної зони настільки ж функціональні, як і підкреслюють чітко окреслений декор. Картина також дуже добре вписується в місце для бесіди, посеред пари стільців.
Дуже важливо вибрати дизайн і деталі вітальні відповідно до вашим улюбленим архітектурним стилем-модерн, класичний, сільський, Сучасний або навіть ісламський і звернути увагу на всі деталі в кімнаті.
Кімната буде відображати ваш смак і пам’ятайте, що ви будете проводити в ній більшу частину часу. Так що вона повинна бути зручною і функціональною, а не просто красивою кімнатою, ― радить дизайнер Світлана Антонович (Svitlana Antonovich).